На першому засіданні методичної ради було опрацьовано методичні рекомендації до навчальних дисциплін у 2022/2023 н.р.
Обговорили та затвердили плани методичних структур.
Окреслено підготовку та проведення олімпіад, тижнів, конкурсів, семінарів.
Проговорено про роботу вчителів в ході ЗНО та про підготовку і відзначення Дня працівника освіти і науки.
Голова методичної ради, Гошовська О.Я., розказала про значущі особистісні якості педагога; протиріччя сучасної освіти; систему роботи вчителя щодо професійного зростання.
Модель професійного розвитку педагога включає в себе різні форми роботи – індивідуальні, колективні, групові, а використання та поєднання цих форм роботи, активна участь дає позитивний результат.
Оцінити роботу вчителя щодо професійного зростання можна лише в динаміці, порівнюючи її результативність за 4-5 років та спираючись на Національну рамку кваліфікацій, використовуючи орієнтовні критерії з позиції компетентнісного підходу.
Тому педагог для підвищення власної професійної компетентності повинен поставити собі за мету:
1. Постійно рефлексувати, тобто постійно питати себе, маючі на увазі педагогічну діяльність: навіщо? що саме? чому так? що необхідно робити? як це роблять інші? які є рекомендації з цього приводу? як можна оцінити мою педагогічну діяльність? що мені особисто необхідно зробити для підвищення рівня педагогічної майстерності?
2. Удосконалювати педагогічну майстерність, підвищувати рівень професійної компетентності через систему методичної роботи навчального закладу, в основу якої має бути покладений індивідуальний підхід, тобто гнучке використання різних форм і методів роботи, спрямованими на результат.
3. Займатися самоосвітою, яку необхідно розглядати як власну цілеспрямовану пізнавальну діяльність. Самоосвіта педагога є умовою його успішної професійної діяльності. Її основні мотиви: щоденна робота з інформацією, бажання творчості, стрімкий ріст сучасної науки, особливо психології та педагогіки, зміни, які відбуваються в житті суспільства, конкуренція, суспільна думка, матеріальне стимулювання, інтерес – вчитися просто дуже цікаво. Умовами здійснення успішної самоосвіти є те, що вона здійснюється добровільно, свідомо, планується, керується та контролюється самою людиною.
4. Постійно відстежувати результати своєї роботи, користуючись напрацьованою системою самомоніторингу.
Друге засідання методичної ради