День вишиванки
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід – як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Недаремно про неї складено чимало віршів та пісень.
Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні. Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом.
День вишиванки — Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Цього року воно випало на 17 травня.
Долучитися до свята зовсім нескладно. Досить прийти в українській вишитій сорочці на роботу, навчання чи садочок. Тож з усмішками на обличчях, піднесено-патріотичним настроєм учителі, учні та працівники нашої школи розпочали сьогодні свій робочий день. Школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи, разом зі своїми батьками, відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.
День вишиванки
День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати і вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала.
Так долю вишивала день при дні,
Щоб добра доля сина не минала.
А як же вишивала рушники
І дарувала дітям на дорогу…
Щоб діти подолали всі шляхи
Й верталися до рідного порогу.
В тих вишиванках думи і пісні,
Про щастя мрії, туга за синами,
Тривога вічна, гарні дні ясні,
До Бога звернення — молитва мами.
Надія Красоткіна